ÇOK MUTLUSUNUZ

Bu kadar pozitif olmayı nasıl başarıyorsunuz, çok mutlusunuz!

Yav he he..

Bu çok yoğun bir duygu nasıl ki sürekli öfkeli değilsek sürekli de mutlu olmayı beklemek içindeki kelebeklerin hep uçmasını beklemek gibi 😁 Bir süre sonra mide bulantısına neden olabilir. 🥳

Şaka değil sürekli mutlu olmak beden için yorucu onca hormon salgılanıyor onlara da yazık. 😊Neyse ki bedenimiz akıllı bu tempoyu yavaşlatabiliyor.

Burada en önemli nokta senin mutluluk anlayışın. Örnek veriyorum benim için mutluluk yaşadığım andan keyif almak, yeni insanlar tanımak gibi ama biz gidip mutluluğu arşlarda ararsak günün sonunda çok mutsuzum demelerimiz doğaldır.

Ölene kadar hayatı musmustlu geçmiş biri var mıdır?🤢

Yoktur, varsa da haleti ruhiyesi (bir cümlenin içinde kullanabildim sonunda 🥳) sağlıklı değildir. 😍

Fakat biz huzurlu, ara sıra uğrayan kelebeklerle, yaptığımız işlerden zevk alarak, doyumlu şekilde yaşayabiliyorsak işte bu harika!

Acı, öfke, stres, ölüm olacak😔.. Bunlar gerçekler, bu durumlarda mutlu olmayı beklemek sağlıklı mıdır?🤔 Hayır, ancak hastalık olur bunun adı. bu durumları yaşamadan mutluluğun tanımını yapmak zor, tersini yansıtan durumlar olmasa mutluluk denen şeyi bilemezdik belki.. Bir de mutlu olmak adına hiçbir sorumluluk almadan yattığımız yerden gellll gell diye bir şey de yok cin değil ki çarpsın 🤪:) Çabalamak lazım, bir faaliyette bulunmak lazım. yoksa mutluluğa değil mutsuzluğa zemin hazırlar hale geliriz.

Ee zaten biz acıyı azaltmaya odaklıyız biraz gayretle mutlu anları çoğaltabiliriz😘

Psikolog Gözde YANA