Gazeteci Sibel Gülersöyler ‘Altın Kalem Ödülü’ne layık görüldü

Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Derneği’nin geleneksel olarak düzenlendiği ‘Altın Kalem Ödülleri’ töreninde, İstanbul’un genç ve başarılı muhabirlerden Sibel Gülersöyler’e de ödül verildi.

Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Derneği (UMDER)’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Altın Kalem Ödülleri’ töreninde bu yıl Türkiye genelindeki 16 isme ödül verildi. Uyuşturucu ve bağımlılık konusunda yaptıkları haberler ve çalışmalar nedeniyle farkındalık sağlayan gazeteciler ile bürokrat ve iş adamlarının ödül aldığı törene, yoğun katılım yaşandı.

Genel Merkezi Ankara’da olan UMDER’in Pursaklar Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlendiği ödül töreninde; imza attığı başarılı haberlerle dikkatleri üzerine çeken genç Gazeteci Sibel Gülersöyler de ödüle layık görüldü. 

Günlük yayın yapan İstanbul Gazetesi’nin muhabirlerinden olan Sibel Gülersöyler’e ödülünü ve plaketini emekli narkotik polisi İsa Altun takdim etti. Ödül alanlar arasında en genç isim olmasıyla da öne çıkan Gülersöyler, kendisini bu ödüle layık gören UMDER Başkanı Leyla Yağanoğlu ve yönetimine teşekkür etti.

UMDER’in ‘Altın Kalem Ödülü’ne layık gördüğü isimler ise şöyle:
1) Hulusi Doğan (Avcılar Kaymakamı)
2) Sibel Gülersöyler (İstanbul Gazetesi)
3) Mehmet Ali Demir (Vatan)
4) Levent Albayrak (Akşam)
5) Halil Tekyıldız (Akçakale Milli Eğitim Müdürü)
6) Savaş Aydın (Tepe Güvenlik)
7) Selma Kunar (Doğan Haber Ajansı)
8) Ela Sezen (Habertürk)
9) Eyüp Serbest (Hürriyet)
10) İzzet Taşkıran (Anadolu Ajansı)
11) Tuncay Dağlı (Yaşam Gazetesi) 
12) Oktay Öndeş (Polis Dergisi)
13) İsa Altun (Milliyet)
14) Murat Gülderen (Posta)
15) Arif Balkan (Milliyet)
16) Ayşe Çelik (TV 5 Kanal)