Tepe Akademi eğitimlerine başlıyor

Tepe Akademi Nisan ayında 182 farklı içerikte eğitimiyle 19 bin personelinin eğitimlerine başlıyor.

Tepe Akademi Risk Eğitim Denetim ve Hakediş Koordinatörü Savaş Aydın’la yeni kurulan Tepe Akademi ve e-learning platformu üzerine konuştuk.

Aydın, “Kurum ve kuruluşların güvenliğini sağlayan, ev ve işyeri alarm hizmeti sunan Tepe Savunma ve Güvenlik şirketimiz ile temizlik ve yemek hizmeti veren Tepe Servis şirketimiz sundukları hizmetin kalite standardını her zaman en üst düzeyde tutmayı hedefliyor. Tepe Savunma, Servis, Güvenlik ve BCC Catering hizmet grubu olarak kurulduğu günden bugüne, yenilikçi, eğitime önem veren, disiplinli, etik değerlere ve yasal mevzuatlara bağlı bir anlayışla faaliyetlerini sürdürüyor.” bilgisini veriyor.

Tepe Akademi’den bahsedebilir misiniz? Ne zaman ve ne amaçla kuruldu?

Şirketimizin en önemli konularından biri mevcut kalite standardını korumak için eğitim anlayışımızı sürekli geliştirmek, ulusal ve uluslararası kalite standartlarının devamlılığını sağlamak. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerimiz ve değerlerimiz bundan sonraki çalışmalarımız için bize yol gösteriyor. Bizleri bugünlere taşıyan çalışma arkadaşlarımızın her zaman en ileri ve iyi eğitim almalarını ve birlikte bugüne kadar taviz vermeden koruduğumuz değerleri ve elde ettiğimiz başarıları bundan sonra da devam ettirmeyi amaçlıyoruz.Bu amaçla Şubat 2016’da kurdurduğumuz Tepe Akademi’de ilk olarak şirket yöneticilerimize eğitim verdik. Mart 2016 itibari ile de mavi yakalı personelimize de eğitim sunmaya başlayacağız. Tepe Akdemi e-learning eğitim portalımız ise Tepe Savunma, Tepe Servis, Tepe Güvenlik ve BCC Catering şirketlerimizde çalışan personellerimizin fiili eğitim haricinde uzaktan eğitim almalarını sağlayacak.

Tepe Akademi bünyesinde hangi eğitimler veriliyor? İçerikleri ve hedef kitlesinden de söz edebilir misiniz?

18 kişisel gelişim, 4 temel ofis programları, 4 temel iş becerileri, 10 teknoloji, 5 aile ve çocuk, 10 hobi, 18 ilişkiler ve evlilik, 3 iletişim, 4 çevre, 4 eğitim ve gelişim, 2 satış, 3 ekip yönetimi ve toplantı ve 4 oryantasyon eğitiminden oluşan 182 katalog eğitiminin yanı sıra her bir şirketimiz için 11 mesleki eğitim ile personelimize eğitim imkânı sunuyoruz. Ayrıca aylık ihtiyaca göre her ay 2 ila 4 arasında yeni eğitim konuları eklemeyi hedefliyoruz.

E-learning portalının ne zaman hayata geçmesi planlanıyor? Portalın altyapısı ve ekibinizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

E-learning portalının Nisan 2016’da tamamen hayata geçmesini planlıyoruz. Portal şirketlerimizde personel takibi amacıyla ortak olarak kullanılan Navision personel bilgi sistemi ile entegre olarak çalışacak. Sisteme 19 bine yakın çalışanımız, kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapacak. Giriş sonrasında çalıştıkları projenin özelliklerine göre eğitimler atanacak. Eğitim sonrasında sınav tamamlanacak. Sistemde çalışanlarımız SMS Gateway ve e-posta üzerinden bilgilendirilecek. Eğitimler ise bilgisayardan veya Google Play Store ve App Store’dan indirilebilen uygulamamız ile mobil cihazlardan da alınabilecek.Tepe Akademi e-learning portalında ilk etapta 182 katalog eğitiminin yanı sıra tamamı eğitim kurumumuz tarafından hazırlanan 11 mesleki eğitim bulunuyor. Ancak Nisan ayından itibaren her ay 3 ila 4 yeni eğitim eklenerek e-learning portali geliştirilecek.